Noclegi w Gruzji

Kilka słów o noclegach w Gruzji

Po pierwsze i chyba najważniejsze – noclegi w Gruzji nie są naszym najważniejszym zmartwieniem. W Gruzji to nie my szukamy noclegu, to nocleg szuka nas.

Mamy oczywiście całą gamę różnorakich noclegów w Gruzji: hotele, hostele, kwatery prywatne, pola namiotowe, itp. My bazowaliśmy głownie na hostelach oraz kwaterach prywatnych. Jest to najtańsza i najrozsądniejsza opcja dla standardowego turysty. Jeśli jednak zabierzemy własny namiot, ceny będą jeszcze tańsze, gdyż wiele osób zgadza się na rozbicie namiotu na ich podwórku. Zwykle chcą drobnej zapłaty w wysokości do 5 lari.

Najpiękniejsze jest to, że gdy tylko przyjedziemy do nowego miejsca, oblatuje nas tłum różnych osób, oferujących swoje kwatery. Ceny są przeróżne, tak samo jak warunki. Zawsze warto zapytać i targować się. Ceny zwykle wahają się od 15 do 30 lari od osoby.

Hostele w Gruzji

Hostele są zwykle bardzo dobrze wyposażone. W każdym hostelu trafiliśmy na łazienkę, kuchnię z wyposażeniem, ciepłą wodę. Są one też dobrze zlokalizowane, blisko do miejsca skąd odjeżdżają marszrutki, głównych zabytków, itp.

Poniżej znajduje się lista polecanych przez nas hosteli:

D’Vine Hostel w Batumi

Wejście co prawda nie zachęca, ale w środku jest już przyjemnie:) Właściciele mówią po angielsku, polecają miejsca, które warto zobaczyć. Hostel bardzo przytulny, świetna atmosfera, wyposażona kuchnia, 2 łazienki, WiFi. Cena to 20 lari za noc. Posiadają pokoje wieloosobowe oraz jeden pokój dwuosobowy.
Więcej informacji można znaleźć tutaj (łącznie z rezerwacją online):
http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/D-Vine-Hostel/Batumi/76941

 

Opera Hostel w Tbilisi

Polski hostel w stolicy Gruzji. Właściciele jak i część obsługi oczywiście posługuje się naszym ojczystym językiem, więc z dogadaniem się nie ma problemów. Hostel czysty i zadbany. W okolicy znajduje się dużo sklepów. Bardzo blisko do metra.  Ceny różnią się w zależności od długości pobytu i pokoju. Ceny są bardzo przystępne, pomiędzy 20-30 lari. Dużym plusem są organizowane przez nich wycieczki w cenie około 55 lari. Wybór miejsc, które można odwiedzić jest całkiem spory. Jeśli zarezerwujemy wcześniej hostel, odbiór z lotniska jest bezpłatny, nawet tego z Kutaisi:)
Stronę hostelu na facebooku można znaleźć tutaj:
https://www.facebook.com/pages/Opera-Hostel-in-Tbilisi-Georgia/176140279111607

 

 

 

Jeśli znasz jakiś ciekawy hostel, hotel, prywatną kwaterę i chciałbyś, żeby się tutaj znalazła, skorzystaj z naszej strony z współpracą klikając tutaj.

 

 

One thought on “Noclegi w Gruzji

  1. Pingback: Batumi - okiem turysty w najpiękniejszym nadmorskim mieście Gruzji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *